Vedení účetnictví a daňové evidence

Je pro Vás vedení účetnictví noční můrou?

Nechcete dalšího zaměstnance na půl úvazku?

Chcete se zbavit starostí o Vaše faktury?

Daňové, účetní a finanční poradenství

Chcete poradit s Vašimi financemi?

Potřebujete nezávislého konzultanta?

Rádi byste měli více volného času?


30.5.- 10.6.2024 DOVOLENÁ
Ministerstvo financí v souvislosti s vyhlášením stavu nebezpečí v regionech Břeclav a Hodonín připravilo úlevy v daňové oblasti, které pomohou poškozeným občanům a firmám zvládnout nelehkou situaci způsobenou živelní katastrofou z 24. června.
Ministerstvo financí v reakci na pandemii koronaviru připravilo širokou škálu podpůrných opatření, zaměřených jak na firmy a podnikatele, tak soukromé osoby.
Daňové přiznání k daním z příjmů u poplatníků daně z příjmů fyzických a právnických osob za rok 2019 bude možné bez sankce podat až do 18. srpna. Opatření se nevztahuje na subjekty spravované Specializovaným finančním úřadem.
https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2020/ministerstvo-financi-prodlouzi-termin-pr-37832
http://ucetnictviblahova.cz/danovy-kalendar.php
23.12.2019-9.1.2020
25.9.-10.10.2019
Všechny, kteří chtějí mít DP včas, prosím doručit podklady ke zpracování do konce 02/2019!!! děkuji
Výše minimálního zdravotního pojištění závisí stejně jako zálohy na sociální pojištění na výši průměrné mzdy podle nařízení vlády.
Společně s úrovní nejnižšího výdělku dojde také k růstu nejnižších úrovní zaručené mzdy, a to o 1 150 Kč až 2 300 Kč měsíčně.
Kromě termínu splatnosti pojistného se od roku 2019 mění i minimální výše pojistného na nemocenské pojištění.
25.6. - 4.7.2018
Podklady pro přiznání k dani z příjmu 2016 přijimám nejpozději do pátku 17.3.2017!!!!
Minimální mzda se má zvýšit na 11 000 Kč měsíčně. Zaručená nejnižší odměna se ale některým vyšplhá až na 22 000 Kč měsíčně.
26.9.-30.9.2016 DOVOLENÁ!!! Děkujeme za pochopení :)
Od roku 2016 se zvýší minimální měsíční mzda na 9 900 Kč a minimální hodinová mzda na 58,70 Kč.
Zneužívání příspěvků zaměstnavatelů vyplácených na životní pojistky zaměstnanců jako alternativy k platu by mělo od příštího roku skončit. Sněmovna totiž na konci září rozhodla, že zaměstnanci se k těmto penězům dostanou bez sankce nejdříve po pěti letech trvání smlouvy s pojišťovnou nebo po dovršení věku 60 let.
Vláda Bohuslava Sobotky souhlasila se vzrůstem minimální mzdy o 700 korun. Od příštího roku by tak měla činit 9200 korun.
Zástupci odborů a zaměstnavatelů na pondělním jednání souhlasili s návrhem vlády na zvýšení minimální mzdy o 500 korun, tak aby od příštího roku činila 9000 korun. Novinkám to řekl premiér Bohuslav Sobotka.
Oslabenou korunu může Česká národní banka (ČNB) držet na nastavených hodnotách, jak dlouho bude chtít. Centrální banka opustí podle vyjádření svých představitelů intervenční režim teprve poté, až si bude jistá, že se k němu nebude muset opět vracet. Jedním z hlavních cílů je zvýšení inflační hladiny na dvouprocentní úroveň.
Zvýšení cen v důsledku intervence České národní banky s cílem devalvovat uměle korunu na kurz 27 Kč za euro na sebe nenechalo dlouho čekat. Již nyní zdražují některé druhy elektroniky, v brzké době se přidají i další druhy zboží, tak jak budou obchodníkům docházet zásoby. Porostou ceny některých potravin i ceny zájezdů, po Novém roce může domácnostem podražit i zemní plyn.
V souvislosti s před rokem avizovanými zátahy na nelegální zaměstnance vyděsilo mnohé majitele firem, že budou úřady tvrdě sankcionováni za švarcsystém, tedy to, když svým pracovníkům neposílají mzdu, ale nechají je fakturovat. Někteří šéfové proto dokonce opravdu uzavřeli s lidmi pracovní smlouvy. Teď se ale zase vrací k fakturám.
Od srpna by se měla minimální mzda zvýšit ze současných 8000 korun na 8500. Podle informací ČTK o tom v úterý rozhodla vláda Jiřího Rusnoka.

Pokud se chystáte změnit zdravotní pojišťovnu, tak máte nejvyšší čas. Termín je totiž do konce června. Podle novely zákona 48/1997 Sb. můžeme totiž změnit zdravotní pojišťovnu pouze k 1. lednu následujícího roku. Přihláška ale musí být podána nejpozději šest měsíců před plánovanou změnou zdravotní pojišťovny.

Praha - V případě volebního vítězství ČSSD stoupne daň z příjmů pro právnické osoby na 21 procent. Největší firmy ze sektoru finančnictví, energetiky a telekomunikací by měly platit dokonce 30 procent.

Lidé, kteří loni nedodrželi podmínky smlouvy a předčasně zrušili životní pojištění či penzijní připojištění, musí nyní prostřednictvím přiznání státu vrátit úlevu na dani, kterou v předchozích letech získali díky daňovým odečtům. Může jít přitom o poměrně významné částky.

Občanští demokraté v pondělí schválili dokument Agenda 2014, jehož součástí je osm priorit pro volební rok 2014. Mezi nimi jsou například důvěryhodná ekonomika, vyšší zaměstnanost, růst mezd, lepší uplatnění studentů a ochrana národních zájmů. Petr Nečas v jednom z bodů také připustil odstoupení od kritizovaného projektu sKaret.

Češi musí platit sociálce stále více let, aby vůbec dosáhli na důchod nebo aby na stará kolena nedostávali jen minimální penzi, která pro letošek činí jen něco přes tři tisíce korun měsíčně. Stát totiž nenatahuje jen věkovou hranici pro nárok na starobní důchod, ale právě i dobu pojištění.

Premiér a předseda ODS Petr Nečas se ohradil proti plánům ČSSD, která chce po případném vítězství v příštích volbách zavést progresivní zdanění příjmů fyzických osob s horní sazbou až 38 procent proti současným 15 procentům. ČSSD podle Nečase chystá útok na drobné podnikatele.

Stínový ministr financí ČSSD Jan Mládek na sobotní části sjezdu strany v Ostravě oznámil plány sociálních demokratů na změny daňového systému po případném volebním vítězství. Základem je zavedení progresivního zdanění příjmů fyzických osob s horní sazbou až 38 procent proti současným 15 procentům a případné sedmiprocentní solidární dani.

Sněmovna v úterý již v prvním čtení zamítla senátní návrh na snížení sazeb DPH na 10 a 17,5 procenta. Návrh současně do nižší sazby řadil například knihy nebo pomůcky pro zdravotně postižené. Zamítnutí návrhu prosadila vládní většina přes nesouhlas opozice.

V roce 2012 padlo v Česku historicky nejvíce firem. V přepočtu jich každý loňský pracovní den zkrachovalo téměř patnáct. Více než polovina z nich byli živnostníci.

Informace o minimální mzdě od 1. ledna 2013

Většina osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) si v příštím roce připlatí na daních a povinném pojistném.

Poslanci ve středu přehlasovali senátní veto a prosadili zvýšení sazeb DPH o jeden procentní bod na 15 a 21 procent. Se zvýšením sazeb daní počítá návrh rozpočtu pro příští rok. Nejistota ohledně zdanění vadí i podnikatelům a kriticky se vůči opatřením vyjádřil i prezident Václav Klaus. Pro návrh hlasovalo 102 poslanců.

Koalice chce zachovat i nízké přímé odvody rodin s dětmi. Vyplývá to z pracovního návrhu nové koaliční smlouvy mezi ODS, TOP 09 a LIDEM, kterou má Právo k dispozici. Vládní politici ji chtějí představit ještě do Vánoc.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka v nedělním diskusním pořadu Partie na Primě uvedl, že neplánuje obstrukce při projednávání daňového balíčku. Doporučí Senátu, aby zákon odmítl. Varoval ale před daňovým chaosem, pokud se nepřijme včas vyšší DPH a začne platit sedmnáctiprocentní. Po případném vítězství ve volbách ale ČSSD vyšší DPH neplánuje snížit kvůli zadlužení státu.

Senát využije celou třicetidenní lhůtu na projednání zvýšení DPH. Uvedl to v ČT jeho předseda, sociální demokrat Milan Štěch. Naznačil, že ji zřejmě vrátí do Sněmovny. Protože vyšší DPH musí ještě podepsat prezident Václav Klaus, hrozí, že nemusí platit už od 1. ledna. Ministr financí Miroslav Kalousek už apeloval na senátory, aby zákon neblokovali.

Vládě se podařilo prosadit své plány s vyšší daní z přidané hodnoty (DPH). Dolní sazba vzroste ze 14 na 15 procent a horní sazba z 20 na 21 procent. V lednu se tak můžeme připravit na to, že opět zdraží prakticky všechno. Lidé si připlatí jak při nákupu nejběžnějších potravin, za vodné i stočné či třeba dodávku tepla, tak například za nákup knih, sportovních potřeb, za lístky do kina či na další kulturní akce i za různé služby.

Sněmovna hlasy koaličních poslanců schválila vládní úsporný balíček. Ten počítá mimo jiné s tím, že DPH v příštím roce vzroste na 15 a 21 procent. S přijetím návrhu spojil kabinet premiéra Petra Nečase (ODS) svou další existenci a hlasování se odkládalo kvůli nejednotnosti klubu ODS.

Vláda Petra Nečase zřejmě ustojí středeční hlasování o daňových změnách. Rebelující poslanci ODS kolem Petra Tluchoře se sice nedohodli na kompromisu, někteří z nich se ale rozhodli složit poslanecký mandát.

Zdá se, že zdražování benzínu je zlomeno a začíná zlevňovat. Z důvodů stagnace cen ropných produktů na burze v Rotterdamu a posílení koruny vůči dolaru se prodává až o padesátník levněji.

Světové ekonomice bude trvat nejméně deset let, než se vymaní z krize, která začala v roce 2008 a nyní pokračuje dluhovou krizí zemí eurozóny. Je o tom přesvědčen hlavní ekonom Mezinárodního měnového fondu Olivier Blanchard, který se svěřil maďarskému finančnímu serveru Portfolio.hu.

Praha - Vláda večer schválila návrh rozpočtu pro rok 2013, informoval na tiskové konferenci po jednání vlády premiér Petr Nečas (ODS). Ministerstvo financí počítá pro příští rok se schodkem 100 miliard korun. K jeho dosažení je ale potřeba přijetí balíčku daňových změn, včetně vyšší daně z přidané hodnoty. Rozpočet musí kabinet předložit Poslanecké sněmovně do konce září.

Prezident Václav Klaus vetoval zákony důchodové reformy. Vadí mu, že nejde o konsensus širšího spektra společnosti a varoval rovněž před nejistými výhledy stran vývoje ekonomiky i politických konstelací. V pondělí to uvedl na stránkách klaus.cz.

Po několikahodinové debatě ve Sněmovně ve středu večer poslanci odmítli vládní stabilizační balíček. Koalice nedala dohromady 101 poslanců. Kabinet chce proto co nejdříve předložit poslancům totožný návrh, který počítá mimo jiné se zvýšením DPH, a spojit jej s hlasováním o důvěře vládě.

Schodek státního rozpočtu v srpnu stoupl na 67 miliard z červencových 51,7 miliardy korun. Loni v srpnu byl deficit rozpočtu o více než 20 miliard korun vyšší. Podle ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) se zlepšuje dynamika výběru daně z přidané hodnoty (DPH). Na celý letošní rok je schválen rozpočet se schodkem 105 miliard korun.

Prezident Václav Klaus opět apeloval na vládní poslance, aby se DPH při úterním jednání Sněmovny nezvyšovala. Klaus se tak vyjádřil v pondělí ráno při návštěvě pražské ZŠ Na Smetance před žáky devátých tříd, posléze i před novináři.

Snížení spotřební daně na pohonné hmoty je podle ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) možné v okamžiku, kdy bude zavedeno mýto na rychlostních komunikacích a silnicích I. třídy. Podle ministra by muselo dojít k razantnímu zvýšení mýta, přičemž současně by se mohla snížit spotřební daň. Kalousek to v neděli uvedl v České televizi.

"To by byl krok za hranicí politické a ekonomické hlouposti, to už je na hranici politické a ekonomické debility,“ nebral si servítky Nečas.

Sněmovna v pátek hlasy koalice prosadila balíček daňových změn, který počítá se zvýšením sazeb daně z přidané hodnoty o jeden procentní bod. DPH by od příštího roku měla být 15 a 21 procent. Vláda prosadila i sedmiprocentní solidární daň pro lidi s nejvyššími příjmy a dočasné zrušení zastropování plateb na zdravotní pojištění. Norma zamíří do Senátu.

Prodávání nejrůznějších věcí přes internetové bazary nebo aukce se lidem, například maminkám na mateřské nebo i sběratelům starožitností, může značně prodražit. Pokud něco prodají čas od času, nic se neděje. Levně koupí, o něco dráž prodají a tím to končí. Jestliže jsou však nabídky pravidelné a relativně ve velkém, ale prodejce nemá živnost, neodvádí z toho daň, a navíc nevykazuje ani jiný zdaňovaný příjem, poštve na sebe berňák.

Statisícové půjčky od kamaráda na dřevo? Od dubna příštího roku na to raději zapomeňte. Ministerstvo financí totiž chystá nový zákon o omezení plateb v hotovosti, který nynější podmínky výrazně zpřísní. S nadsázkou lze říci, že se to děje s ohledem na peněžní skandály Věcí veřejných (VV).

Lidé, kteří si až dosud koupili od státu státní spořicí dluhopisy, určitě neprohloupili. Stanovený úrokový výnos dluhopisů je totiž poměrně vysoký a kromě toho bude po celou dobu držby dluhopisu „čistý“. Majitele tedy nečeká 15procentní srážka daní z příjmů, která by při vyšší investici činila celkem několik set, v některých případech i několik tisíc korun.
Výše daně z přidané hodnoty, jak ji schválila vláda, je podle ministra financí Miroslava Kalouska definitivní. Nevěří, že nějaká následující vláda by tuto daň snížila, i když to může v předvolebním boji tvrdit. Kalousek to řekl ve čtvrtek ráno na setkání s manažery.
Ačkoli ceny pohonných hmot klesly, donedávna trhaly rekordy. A není vyloučeno, že se v budoucnu situace nebude opakovat. Ministerstvo financí proto nevylučuje, že by cenu nafty a Naturalu 95 mohlo nařízením regulovat.

Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic v předchozím týdnu dále zlevňovaly. Nejprodávanější benzín Natural 95 zlevnil průměrně o 17 haléřů na 36,92 Kč/l; tolik stál naposledy na konci března.